Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Denné spravodajstvo25. apríla 2024Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 1 min

Podpredseníčka Komisie Věra Jourová zavítala na Slovensko

Návšteva je súčasťou „Demokratického turné“, počas ktorého podpredsedníčka EK Věra Jourová navštívi viacero členských štátov v týždňoch predchádzajúcich voľbám do Európskeho parlamentu.

Podpredseníčka Komisie Věra Jourová zavítala na Slovensko

25. apríla 2024 navštívila Slovensko podpredsedníčka Európskej komisie a komisárka pre hodnoty a transparentnosť, ako aj pre otázky spravodlivosti,  Věra Jourová.

Počas návštevy sa podpredsedníčka stretla s predsedom vlády SR Robertom Ficom, podpredsedom vlády pre Plán obnovy Petrom Kmecom, podpredsedom vlády a ministrom obrany Robertom Kaliňákom, ministrom spravodlivosti Borisom Suskom a s ministerkou kultúry Martinou Šimkovičovou. 

Podpredsedníčka Európskej komisie Věra Jourová sa stretla aj so zástupcami neziskového sektora a médií. 

Súčasťou programu bola aj diskusia podpredsedníčky Európskej komisie s Ivetou Radičovou, dekankou Masmediálnej fakulty, Paneurópskej vysokej školy a bývalou premiérkou SR, na tému Sila slov – hrozba alebo podpora demokracie?

Táto návšteva je súčasťou „Demokratického turné“, počas ktorého podpredsedníčka EK Věra Jourová navštívi viacero členských štátov v týždňoch predchádzajúcich voľbám do Európskeho parlamentu. Cieľom turné je diskusia o posilňovaní odolnosti demokracie v EÚ, boji proti manipulácii s informáciami a zahraničnému zasahovaniu do volieb, ako aj európska podpora riešení šírenia dezinformácií.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
25. apríla 2024
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku