Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok5. septembra 2017Odhadovaný čas čítania: 1 min

Prihlasovanie do nového ročníka Ceny EÚ pre ženy inovátorky je otvorené

ceny_eu_pre_zeny_inovatorky.jpg
© EU
Európska komisia otvorila piaty ročník Ceny EÚ pre ženy inovátorky určenej podnikateľkám, ktoré úspešne uviedli svoje výnimočné inovácie na trh. 

Na víťazku čaká 100 000 EUR, druhá a tretia cena je 50 000 EUR a 30 000 EUR. Osobitná cena 20 000 EUR sa bude udeľovať v kategórii Začínajúca inovátorka.

Európsky komisár Carlos Moedas zodpovedný za výskum, vedu a inovácie uviedol: „Cena EÚ pre ženy inovátorky verejne oceňuje výnimočné podnikateľky a inšpiruje ostatné ženy, aby ich nasledovali. Od začiatku súťaže sme zaznamenali niekoľko mimoriadnych úspechov. Napríklad víťazky za rok 2017 vytvorili inovatívne laboratórium, ktoré spája vedcov a umelcov, či vynašli prvý digitálny tablet pre nevidiacich. Teším sa na množstvo ďalších nápadov a talentov, ktoré prinesie nový ročník.“

Do súťaže sa môžu prihlásiť ženy z celej EÚ a krajín pridružených k programu Horizont 2020, ktoré založili alebo sa podieľali na založení spoločnosti a využili verejné alebo súkromné ​​financovanie na výskum a inovácie.

Prihlášky musia byť predložené do 15. novembra 2017. Mená víťaziek budú vyhlásené 8. marca 2018 na Medzinárodný deň žien. Ďalšie informácie o súťaži nájdete tu.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
5. septembra 2017