Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok24. novembra 2022Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 1 min

Schválený strategický plán spoločnej poľnohospodárskej politiky

Strategické plány Česka a Slovenska v oblasti spoločnej poľnohospodárskej politiky sú v hodnote 8,9 miliardy eur.

SPP

Komisia dnes schválila strategické plány spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP) Česka a Slovenska v hodnote 5,6 miliardy eur a 3,3 miliardy eur. Predstavujú celkový rozpočet EÚ vo výške 8,9 miliardy eur. Z celkového rozpočtu EÚ týchto dvoch krajín sa 3 miliardy eur vyčlenia na environmentálne a klimatické ciele a ekologické schémy a viac ako 200 miliónov eur na mladých poľnohospodárov. 

Cieľom plánu Slovenska je zvýšiť konkurencieschopnosť a odolnosť svojho poľnohospodárskeho sektora a zároveň chrániť prírodné zdroje. Dodatočná ročná podpora vo výške 370 miliónov eur pomôže slovenským poľnohospodárom v oblastiach s prírodnými obmedzeniami, keďže 61 % slovenskej poľnohospodárskej pôdy patrí do tejto kategórie.

S pomocou podpory SPP plán pre Slovensko usiluje, aby sa 20 % poľnohospodárskej pôdy na Slovensku obhospodarovalo ekologickým spôsobom do roku 2030. Rozvoj vidieka je takisto veľkou súčasťou plánu Slovenska, pretože sa ním podporí vytvorenie 1 500 pracovných miest a 430 vidieckych podnikov. Viac informácií o každom pláne, ako aj členenie ich rozpočtu na SPP sú k dispozícii v prehľade dokumentov. Ďalšie informácie sú k dispozícii tu.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
24. novembra 2022
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku