Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok14. júna 2023Zastúpenie na Slovensku

Slovenskí seniori sa zapojili do súťaže EUrópa v pondelok

Súťažiaci si preverili svoje vedomosti o Slovensku a Európskej únii.

súťaž

Tento rok prebiehal už tretí ročník súťaže. Tá začala ešte 20. februára 2023 a bola ukončená 18. mája 2023. Súťažiaci sa mohli zapojiť od začiatku alebo aj v priebehu súťaže. Seniori si zmerali sily nielen vo vedomostiach o Slovensku, ale aj o členských štátoch Európskej únie (konkrétne o Švédsku a Českej republike), jednotnej mene euro a slovenských národných parkoch. Do súťaže sa zapojilo 50 aktívnych seniorov. 

Súťaž bola rozdelená na viacero častí. Prvý týžden dostali súťažiaci štúdijný materiál. Nasledujúci týždeň museli odpovedať na otázky vychádzajúceho zo študijného materiálu. Tretí týžden odpovedali na otázky k téme, ale odpovede si hľadali sami, či už na internete alebo v literatúre. 

V rámci každého súťažného kola bola určená aj vychádzka po pamiatkach hlavného mesta. Tento rok to bola Prezidentská záhrada, Hodžovo námestie, Albrechtov dom na Kapitulskej ulici, Dóm sv. Martina, Masarykova kolónia a Park A. Hlinku v Ružinove. Na záver sa súťažiaci zúčastnili exkurzie v Národnej banke Slovenska, kde sa dozvedeli viac o histórii a súčasnosti našej spoločnej európskej meny.

EUrópa v pondelok je súťaž pre seniorov, členov okresnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku z bratislavskej mestskej časti Ružinov. Súťaž je organizovaná v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku a finančne podporovaná Miestnym úradom Ružinov.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
14. júna 2023
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku