Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Denné spravodajstvo7. marca 2024Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 1 min

Ste poľnohospodár? Zapojte sa do online prieskumu

Európska komisia vyzýva poľnohospodárov, aby sa zúčastnili online prieskumu o zjednodušení administratívnej záťaže.

Organic agriculture in the Netherlands

Ako Komisia oznámila vo svojich návrhoch na zníženie záťaže na pleciach poľnohospodárov, tak dnes spúšťa online prieskum s cieľom priamo zhromaždiť názory poľnohospodárov v EÚ.

Prieskum prebieha od 7. marca do 8. apríla. Krátke otázky sú dostupné vo všetkých jazykoch EÚ a poskytnú cennú spätnú väzbu. Vyplnenie dotazníka by nemalo trvať dlhšie ako 20 minút.

Cieľom tejto konzultácie je pochopiť záťaž poľnohospodárov, ktorá vyplýva z postupov a pravidiel spojených s finančnou podporou v rámci spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP), ako aj z iných pravidiel EÚ pre potraviny a poľnohospodárstvo v EÚ. Pomôže nám zistiť, čo je zdrojom obáv a v čom je uplatňovanie týchto politík a schém v krajinách EÚ zložité. Cieľom je určiť oblasti, v ktorých by sa mohlo dosiahnuť zlepšenie.

Predbežné výsledky budú predložené už v polovici apríla. Tento prieskum poskytne už v lete jasnejší obraz o hlavných administratívnych prekážkach, ktoré poľnohospodári vnímajú a ktorým čelia. Jeho výsledky budú zahrnuté do podrobnejšej analýzy, ktorá sa uverejní na jeseň 2024.

Podrobnosti:

Tlačová správa

Online prieskum

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
7. marca 2024
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku