Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok9. novembra 2023Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 1 min

Stretnutie vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Vladimíra Šuchu s predsedom NR SR Petrom Pellegrinim

Diskutovali spolu o členstve Slovenska v Európskej únii, ako jedinej možnosti zabezpečenia prosperity a bezpečnosti občanov Slovenska. 

Stretnutie vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Vladimíra Šuchu s predsedom NR SR Petrom Pellegrinim
Zdroj: NRSR

 

Počas včerajšieho bilaterálneho stretnutia sa Vladimír Šucha a Peter Pellegrini zhodli, že Európska únia je naším spoločným priestorom s pevnými demokratickými hodnotami. Ukotvenie Slovenska v tomto priestore ovplyvňuje každodenný život všetkých Slovákov, ako aj upevňuje medzinárodné a bezpečnostné postavenie krajiny.

Zhodli sa aj na význame nadchádzajúcich európskych volieb, ktoré sa uskutočnia v roku 2024, kedy Slovensko oslávi svoje 20. výročie vstupu do spoločnej rodiny rozvinutých európskych demokracií.  

„Obzvlášť oceňujem odhodlanie predsedu parlamentu podporovať jasné proeurópske smerovanie zahraničnej politiky Slovenska, ako aj plán dôstojného pripomenutia si 20. výročia členstva Slovenska v Európskej únii. Členstvo v Únii prináša Slovensku výhody v mnohých oblastiach, či už ide o bezpečnosť, energetiku, hospodársky rast či sociálnu oblasť. Veľmi si vážim postoj predsedu NR SR k dôležitosti úcty k symbolom EÚ, “ uviedol v súvislosti so stretnutím Vladimír Šucha, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
9. novembra 2023
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku