Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Harmonogram3. februára 2022Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 1 min

Výkonný podpredseda Komisie Frans Timmermans bude na Slovensku diskutovať o zelenej transformácii

Dnes a v piatok (3. a 4. februára 2022) navštívi Slovensko výkonný podpredseda Európskej komisie Frans Timmermans.

Frans Timmermans

Počas svojej návštevy bude s tvorcami politík, zástupcami firiem a aktérmi občianskej spoločnosti diskutovať o prechode na klimaticky neutrálne hospodárstvo a o príležitostiach, ktoré tento prechod ponúka Slovensku.

Stretne sa s prezidentkou Slovenskej republiky Zuzanou Čaputovou, premiérom Eduardom Hegerom, podpredsedom vlády a ministrom hospodárstva SR Richardom Sulíkom a ministrom životného prostredia SR Jánom Budajom.

Vo štvrtok navštívi výrobný podnik Volkswagen Slovakia, kde sa stretne s vedením podniku a zástupcami odborových zväzov. Neskôr navštívi spoločnosť GA Drilling, kde mu bude prezentovaná inovatívna plazmová vŕtacia technológia na prístup ku geotermálnej energii a následne sa stretne s manažmentom firmy.

Večer sa zúčastní na diskusii za okrúhlym stolom s greenfluencermi, zástupcami mimovládnych organizácií a veľvyslancami klimatického paktu.

V piatok bude diskutovať za okrúhlym stolom so sociálnymi a hospodárskymi partnermi o príležitostiach a výzvach Európskej zelenej dohody, o balíku „FitFor55“ a zelenej transformácii na Slovensku a o úlohe kľúčových aktérov pri uľahčovaní zelenej transformácie.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
3. februára 2022
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku