Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok4. apríla 2023Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 3 min

Zabojujte o ocenenie za najlepšie zelené zručnosti Green Skills Award

Európska nadácia pre odborné vzdelávanie (ETF) spúšťa najnovšie kolo ocenení zelených zručností. Prihlasovanie je otvorené do 23. apríla.

súťaž zelené zručnosti

Oslava úspešných príbehov o zručnostiach potrebných pre zelenú transformáciu 

Cena za zelené zručnosti je globálnou iniciatívou, ktorá bola prvýkrát predstavená v roku 2021. Poskytuje nápady a inšpiráciu z celého sveta týkajúce sa inovácií, ku ktorým dochádza vďaka jednotlivcom a inštitúciám. Táto iniciatíva sa stala zdrojom osvedčených postupov, ktoré môžu  inšpirovať ľudí k skutočnej zmene pri vytváraní obehových a uhlíkovo neutrálnych hospodárstiev a spoločenstiev. Iniciatíva sa snaží zlepšiť globálnu udržateľnosť a pokrok podporovaním environmentálne zodpovedného vzdelávania, školení a rozvoja zručností.

Prihláste do ďalšieho ročníka ocenenia zelených zručností a podeľte sa o svoje príbehy 

Udeľovanie ocenenia za zelené zručnosti v roku 2023 je otvorené. Hľadáme príbehy o úlohe zručností pri urýchľovaní zelenej transformácie. Bez ohľadu na to, či ste jednotlivec, spoločnosť alebo škola, ak máte projekt, aktivitu alebo nápad, ako vzdelávanie a zamestnanie môžu prispieť k ekologickejšej a spravodlivejšej spoločnosti, chceme o vás počuť! Nepremeškajte túto príležitosť vyjadriť svoj názor, môžete sa tak stať celosvetovým zeleným influencerom! 

Prihláste sa do 23. apríla 2023 (23:59 SEČ). Viac informácií nájdete tu. Online prihlasovací formulár je k dispozícii tu

Z Palestíny do Nigérie: Šampióni rozvoja zelených zručností za roky 2021 a 2022 

V predchádzajúcich dvoch ročníkoch ocenenia bolo prijatých 198 prihlášok a 26 700 hlasov z celého sveta. Víťazné iniciatívy siahajú od zvyšovania úrovne zručností utečencov v oblasti solárnej energie až po podporu environmentálneho povedomia na školách.  

Víťazi z predchádzajúcich ročníkov 

2022: 

2021: 

Zručnosti potrebné pre zelenú transformáciu na celom svete: Minulí finalisti 

Ocenenie za zelené zručnosti sa každoročne udeľuje výnimočným iniciatívam. Ocenenie predstavuje širokú škálu projektov, ktoré prispievajú k trvalo udržateľnému rozvoju. Rastúci počet finalistov z rôznych krajín poukazuje na globálny dosah a vplyv ocenenia, ako aj na význam spolupráce pri dosahovaní udržateľnejšej budúcnosti.  

Minulí finalisti podľa jednotlivých krajín:

 

Video Green Skills Award 2022  

Video Green Skills Award 2021  

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
4. apríla 2023
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku