Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok5. augusta 2016Odhadovaný čas čítania: 1 min

Zaregistrujte svoje podujatie do Európskeho týždňa športu 2016

beactive.png
© EU
Ak ste organizátor športových aktivít a máte záujem zapojiť svoje podujatia do Európskeho týždňa športu, ktorý bude prebiehať od 10. do 17. septembra 2016, neváhajte a registrujte sa už dnes.

Európsky týždeň športu (European Week of Sport) je iniciatíva Európskej komisie, ktorá odštartovala v roku 2015. Jej cieľom je zmobilizovať čo najviac Európanov k aktívnemu pohybu a podnietiť ich tak k pravidelnému športovaniu a zdravšiemu životnému štýlu.

V minulom roku prebehlo v 30 krajinách Európy v rámci Európskeho týždňa športu 2015 a pod hlavičkou #BeActive viac ako 7-tisíc podujatí, na ktorých sa aktívne zúčastnilo takmer 5 miliónov obyvateľov. Na Slovensku bolo evidovaných 70 podujatí s celkovým počtom 50-tisíc účastníkov.

Vzhľadom na skutočnosť, že v druhom polroku 2016 Slovenská republika prevzala predsedníctvo v Rade EÚ, celoeurópske otvorenie Európskeho týždňa športu 2016 sa bude konať na Slovensku a to 10. septembra v Košiciach, ktoré získalo titul Európskeho mesta športu 2016.

Na Slovensku bude Európsky týždeň športu organizovaný v dňoch 10. – 17. septembra 2016. Všetci organizátori športových podujatí, ktorí prejavia záujem zapojiť svoje podujatia do tejto iniciatívy, majú príležitosť sa oficiálne zaregistrovať prostredníctvom formulára cez internetovú stránku www.tyzdensportu.sk.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
5. augusta 2016