Skip to main content
Logo Európskej komisie
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok5 august 2016

Zaregistrujte svoje podujatie do Európskeho týždňa športu 2016

beactive.png
© EU
Ak ste organizátor športových aktivít a máte záujem zapojiť svoje podujatia do Európskeho týždňa športu, ktorý bude prebiehať od 10. do 17. septembra 2016, neváhajte a registrujte sa už dnes.

Európsky týždeň športu (European Week of Sport) je iniciatíva Európskej komisie, ktorá odštartovala v roku 2015. Jej cieľom je zmobilizovať čo najviac Európanov k aktívnemu pohybu a podnietiť ich tak k pravidelnému športovaniu a zdravšiemu životnému štýlu.

V minulom roku prebehlo v 30 krajinách Európy v rámci Európskeho týždňa športu 2015 a pod hlavičkou #BeActive viac ako 7-tisíc podujatí, na ktorých sa aktívne zúčastnilo takmer 5 miliónov obyvateľov. Na Slovensku bolo evidovaných 70 podujatí s celkovým počtom 50-tisíc účastníkov.

Vzhľadom na skutočnosť, že v druhom polroku 2016 Slovenská republika prevzala predsedníctvo v Rade EÚ, celoeurópske otvorenie Európskeho týždňa športu 2016 sa bude konať na Slovensku a to 10. septembra v Košiciach, ktoré získalo titul Európskeho mesta športu 2016.

Na Slovensku bude Európsky týždeň športu organizovaný v dňoch 10. – 17. septembra 2016. Všetci organizátori športových podujatí, ktorí prejavia záujem zapojiť svoje podujatia do tejto iniciatívy, majú príležitosť sa oficiálne zaregistrovať prostredníctvom formulára cez internetovú stránku www.tyzdensportu.sk.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
5 august 2016